БЕЗБАР`ЄРНІСТЬ

Home / БЕЗБАР`ЄРНІСТЬ

Фізична безбар’єрність – доступність усіх об’єктів фізичного оточення для всіх соціальних груп незалежно від віку, стану здоров’я, інвалідності, майнового стану, статі, місця проживання та інших ознак.

Інформаційна безбар’єрність – люди незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, зокрема шрифт Брайля, великошрифтовий друк, аудіодискрипція (тифлокоментування), переклад жестовою мовою, субтитрування, формат, придатний для зчитування програмами екранного доступу, формати простої мови, легкого читання, засоби альтернативної комунікації.

Цифрова безбар’єрність – усі суспільні групи мають доступ до швидкісного Інтернету, публічних послуг та публічної цифрової інформації. Це можливість відкритого доступу до швидкісного інтернету тим, для кого він є критичною необхідністю та умовою для спілкування, придбання речей, навчання, творчої та соціальної реалізації, а також інших потреб.

Рекомендацiї для розвитку цифрової безбар’єрностi

На основi дослiджень експерти Мiнцифри та UNDP сформували рекомендацiї для розвитку цифрової безбар’єрностi в Українi.

  • Поширити вимоги цифрової доступностi на приватний сектор, зокрема на банкiвськi та фiнансовi послуги, телекомунiкацiї, транспорт, освiту, медицину тощо.
  • Створити механiзми контролю та монiторингу за дотриманням вимог цифрової доступностi, а також заохочувати та пiдтримувати iнiцiативи суспiльства в цiй сферi.
  • Забезпечити розвиток та пiдтримку українських допомiжних технологiй, зокрема синтезаторiв мовлення, розпiзнавання мовлення, оптичного розпiзнавання символiв, аудiо-опису тощо.
  • Проводити постiйну освiту та навчання для розробникiв, дизайнерiв, контент-менеджерiв, держслужбовцiв з питань цифрової доступностi та допомiжних технологiй.
  • Залучати людей з iнвалiднiстю та їхнi органiзацiї до процесу розробки, тестування та оцiнки цифрових ресурсiв та послуг.

Суспільна та громадянська безбар’єрність – забезпечено рівні можливості участі всіх людей, їх об’єднань та окремих суспільних груп у житті громад та держави, рівний доступ до суспільно-політичного та культурного життя, сприятливе середовище для фізичного розвитку та самореалізації, а також інклюзивне середовище як передумова для участі у всіх формах суспільного життя та громадської активності.

Освітня безбар’єрність – створені рівні можливості та вільний доступ до освіти, зокрема освіти протягом життя, а також здобуття іншої професії, підвищення кваліфікації та опанування додаткових компетентностей.

Економічна безбар’єрність – це забезпечення умов та можливостей для працевлаштування та безперешкодного ведення підприємницької діяльності для абсолютно всіх суспільних груп.