АДРЕСА:
03057, Україна, м. Київ, пр-т БЕРЕСТЕЙСЬКИЙ, 34.
(Морфологічний корпус, кафедра Радіології та радіаційної медицини 2-й поверх)
ГРАФІК РОБОТИ:
09:00 до 15:00
Телефон:
+380964910293
Відділення радіонуклідної діагностики КНП “КМК №18 територіально розташовано на базі кафедри радіології та радіаційної медицини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. У відділенні радіонуклідної діагностики проводять кваліфіковані радіонуклідні обстеження хворих із застосуванням радіофармацевтичних препаратів (РФП). Обстеження проводяться фахівцями вищої кваліфікаційної категорії.
Основним напрямком роботи відділення є діагностичне обстеження дорослого та дитячого населення, з захворюваннями органів сечовидільної системи та кісткової системи:
- Остеосцинтиграфія
- Непряма радіонуклідна ренангіографія
- Реносцинтиграфія динамічна (ДРСГ)
Остеосцинтиграфія
Метод радіонуклідної візуалізації кістково-суглобового апарату з використанням остеотропних радіофармпрепаратів (РФП), призначений для виявлення ділянок патологічного порушення метаболізму кісткової тканини внаслідок деструктивно-репаративних процесів. Метод дозволяє оцінити характер розподілу РФП у кістках скелету, виявити ділянки патологічного порушення метаболізму, їх точну локалізацію.
Показання до остеосцинтиграфії: 1.Первинне ураження кісток. 2.Вторинне (метастатичне) ураження кісток. 3.Запальні захворювання кісток і суглобів. 4. Болі в хребті, диференційна діагностика доброякісного і вторинного (злоякісного) ураження. 6. Оцінка ефективності хіміотерапевтичного, променевого та радіонуклідного лікування. 7. Наявність больового синдрому невідомої природи, ймовірно пов’язаного з кістково-суглобовим апаратом. 8. Виявлення неспроможності та наявності запального процесу (інфікування) в ділянці суглобових протезів.
Підготовка до дослідження:
Особливої підготовки не потрібно. У день дослідження рекомендується легкий сніданок. Можна приймати медикаменти. При собі мати направлення на дослідження, медичну документацію.
Проведення дослідження. Введення препарату проводиться в маніпуляційній відділення внутрішньовенно. Дослідження проводиться через 1,5 – 3 години від моменту введення препарату і триває від 20 до 60 хвилин. Перед дослідженням пацієнт обов’язково повинен опорожнити сечовий міхур. Результат дослідження видається на руки пацієнту через 1,5-2,0 години після його закінчення.
Переваги сцинтиграфії перед методами морфологічної візуалізації: 1. Можливість виявлення ділянок порушеного метаболізму в кістковій тканині на ранніх стадіях їх виникнення. 2. Необхідних для уточнення прицільних проекцій без збільшення променевого навантаження на пацієнта. 3. Можливість зіставлення або поєднання сцинтиграфічного (функціонального) зображення з даними морфологічних досліджень (КТ, МРТ) для більш точної діагностики.
Як поводити себе після дослідження
Пацієнт після введення радіофармпрепаратів не представляє небезпеки для оточуючих. Рекомендується: уникати тісного контакту з дітьми і вагітними жінками (на протязі доби).
Протипоказання: вагітність, період годування груддю, тяжкий стан пацієнта.
Реносцинтиграфія динамічна (ДРСГ)
Методика візуалізації нирок та сечовивідних шляхів сцинтиграфічним методом на гамма-камері з метою визначення параметрів накопичення і виведення нефротропних радіофармпрепаратів.
Задачі ДРСГ: 1. Визначення швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ). 2. Оцінка параметрів секреторно-екскреторної здатності нирок. 3. Визначення початкових ознак ХНН. 4. Визначення наявності міхурово-сечовідних рефлюксів (МСР) та їх інтенсивності. 5. Візуалізація нирок із визначенням ділянок склерозу.
Умови проведення ДРСГ
ДРСГ проводиться у звичайному фізіологічному режимі. Перед дослідженням хворому пропонують випорожнити сечовий міхур. Дослідження проводиться в положенні лежачи або сидячи. Важливою умовою є збереження нерухомості тіла пацієнта під час дослідження. Для ДРСГ використовують клубочковий РФП вводять внутрішньовенно. Тривалість дослідження – 20 хвилин .
Протипоказання вагітність, годування груддю.