Search

 
 

Центр громадського здоров’я МОЗ України

Центр громадського здоров’я МОЗ України
COVID-19
  1. З 9 листопада 2020 року змінами до Наказу Міністерства охорони здоров’я України № 722 в Україні визначено процедуру верифікації швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2.
  2. Мутації вірусу можуть зафіксувати лише вчені за допомогою генетичного аналізу коронавірусу — секвенування геному. Пояснюємо, чому ці дані неможливо отримати в будь-якій лабораторії і для чого вони потрібні.
  3. Мета цього плану — протягом 2021–2022 років охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50 % населення України (20 млн людей).
  4. Уже на початку пандемії стало очевидним, що для зупинення глобальної кризи потрібні не просто вакцини проти COVID-19 — необхідно забезпечити доступ до них усім людям у світі, незалежно від їхньої фінансової спроможності. Сьогодні таке рішення є — це COVAX, результат унікальної глобальної співпраці, до якої долучилося понад дві третини світу.
  5. Уся державна лабораторна мережа Україна забезпечена необхідним обладнанням та здатна виявити SARS-CoV-2 у пацієнтів незалежно від його штамів. Про це зазначив в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я України Ігор Кузін.
  6. 14 грудня 2020 року влада Великої Британії повідомила, що в результаті секвенування вірусного геному виявлено новий варіант SARS-CoV-2, носіями якого є не менше 1 000 людей (станом на 13 грудня). Зараз тривають дослідження для розуміння його впливу на клінічну картину та громадське здоров’я.
  7. Сьогодні з’являються повідомлення про випадки повторного інфікування SARS-CoV-2 у світі. І хоч точних даних про причини й інтервали повторного зараження ще немає, реєстрація таких випадків має важливе значення для науковців, які досліджують наявність і тривалість імунітету до нового коронавірусу. Вчені прагнуть зрозуміти роль імунної відповіді за першого й повторного інфікування.
  8. В умовах пандемії COVID-19 і сезону гострих респіраторних вірусних захворювань особливого значення набуває захист від інфікування під час роботи з пацієнтами.
  9. Чек-листи дають чіткий перелік заходів для здійснення ефективного інфекційного контролю та роз’яснення вимог.
  10. «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги "Коронавірусна хвороба (COVID-19)"»

Читайте також