Search

 
 

Київська міська клінічна лікарня № 18 починає свою історію з 1885 року, коли було споруджено двоповерховий корпус факультетської хірургії та терапевтичної клініки на 50 ліжок, які належали університету Святого Володимира. В 1888 році поряд з’явився акушерсько-гінекологічний клінічний корпус. В 1899 році вступили до ладу прибудови до корпусу в яких розмістились інфекційні пологові ліжка, гінекологічні палати, відділення водолікування, бібліотека. Завершенням клінічного ансамблю стало спорудження в 1894 році корпусу патологоанатомічного інституту. 

У різні роки в лікарні працювали М.І. Пирогов, В.О. Караваєв, Ф.К.  Борнгаупт, М.М. Волкович, О.П. Кримов, В.П. Образцов, Ф.Г. Яновський, М.Д. Стражеско, О.Ф. Шимановський. 

У 2020 році у лікарні відбулися принципові зміни, що стали визначальними для подальшого розвитку. Перш за все це вдало завершений процес реорганізації. Лікарня стала комунальним некомерційним підприємством «Київська міська клінічна лікарня № 18» - сучасним багатопрофільним медичним закладом. 

Підприємство проводить некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення, збереження та зміцнення здоров’я населення. Заклад має вищу акредитаційну категорію. Головним завданням має забезпечення потреб населення у вторинній та третинній, паліативній медичній допомозі та медичній реабілітації. 

На базі лікарні працює три кафедри Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця:

- кафедра хірургії №1;

- кафедра внутрішньої медицини №1;

- кафедра акушерства та гінекології №1. 

Лікарня здійснює консультативно-діагностичну допомогу, планову та ургентну стаціонарну допомогу, паліативну допомогу, реабілітацію. Ліжковий фонд складає 415 ліжок (125 ліжок хірургічного і 290 терапевтичного профілю).